відділи товариства

Наші замовники

               Повний список >>>

 

 

Техніко-економічний відділ

Геолого-економічна оцінка 

       Діяльність у сфері геології та розвідки надр регулюється державою. Основні регуляторні функції тут виконують Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна служба геології та надр України, Державна комісія України по запасах корисних копалин (ДКЗ України). 

       Кінцевою метою геологорозвідувальних робіт є затвердження запасів корисних копалин родовища у ДКЗ України. Державна експертиза та оцінка запасів корисних копалин проводиться на підставі звітів, які містять в собі матеріали з геологічного вивчення родовищ корисних копалин, підрахунок їх запасів та техніко-економічне обґрунтування промислового значення (далі – геолого-економічна оцінка).

       Економічна частина має свою специфіку, але для всіх об'єктів дослідження оцінка базується на критеріях і показниках кінцевої економічної ефективності, головними показниками якої є:

  • чистий дисконтований дохід
  • індекс доходності
  • внутрішня норма рентабельності
  • термін окупності капіталовкладень.

       Геолого-економічна оцінка передбачає розрахунок сукупного економічного ефекту (прибутку) у грошовому виразі, який очікується отримати від видобутку та реалізації запасів, які плануються приростити на конкретному об'єкті геологорозвідувальних робіт (ГРР). Головним критерієм економічної ефективності інвестицій проектів є сумарний економічний ефект (прибуток), який очікується отримати в результаті реалізації готової продукції в процесі видобутку. 

       Сумарний економічний ефект (прибуток) розподіляється на три частини:

  • дохід держави, який дорівнює сумі всіх видів платежів і податків підприємства
  • дохід підприємства, який дорівнює добутку договірної норми доходності на розмір їх доходності на розмір їх капіталовкладень
  • дохід власника запасів у надрах, що дорівнює різниці між загальним доходом і сумою перших двох складових. 

       Сумарні витрати на освоєння майбутніх родовищ складається з наступних витрат:

  • щорічні витрати на пошуки і розвідку майбутніх родовищ, які передбачаються виявити в умовах реалізації проекту;
  • щорічні витрати на видобуток та переробку корисної копалини, які включають капітальні вкладення та експлуатаційні витрати (без амортизаційних відрахувань);
  • щорічні податки та платежі. 

       Метою економічної частини теми "Геолого-економічна оцінка Н-го родовища" є визначення доцільності і ефективності комплексу геологорозвідувальних робіт, а також доцільність і ефективність залучення родовища до експлуатації.

       Матеріали геолого-економічної оцінки подаються на державну експертизу у вигляді звіту. Економічна частина звіту представлена у вигляді окремого розділу, якій має назву "Техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) параметрів постійних кондицій". ТЕО кондицій розробляється відповідно до Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.97 N 432 (із змінами) (далі - Класифікація), Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.94 N 865 (із змінами), та інших нормативно-правових актів, що регламентують проведення геолого-економічної оцінки родовищ корисних копалин, проектування і будівництва підприємств з видобутку та переробки мінеральної сировини. 

       Для надрокористувача-початківця підсумуємо вище сказане у більш простій і доступній формі.

1. Геолого-економічна оцінка являє собою комплекс заходів (як геолого-розвідувальних, так і економічних розрахунків), направлених на встановлення прогнозних геологічних та економічних показників майбутнього видобувного підприємства.

2. Мета геолого-економічної оцінки – максимально ефективне використання надр, яке задовольнить як Надровласника (держава) так і Надрокористувача (підприємець).

3. «Техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) параметрів постійних кондицій» (економічна частина звіту з геолого-економічної оцінки) можна вважати геологічним бізнес-планом. 

       ТОВ «Магма» виконую геолого-економічну оцінку родовищ корисних копалин з 2002 р. Нами затверджені запаси корисної копалини в ДКЗ України на 147 родовищах. 

       Окрім стандартної геолого-економічної оцінки ТОВ «Магма», виконує весь необхідний економічний супровід геолого-розвідувальних робіт, а саме:

1.     Складання проектів та кошторисів

2.     Складання бізнес-планів

3.     Прогнозування економічної ефективності на початковій стадії робіт

4.     Складання техніко-економічної доповіді для попередньої геолого-екномічної оцінки або апробації.

5.     Власне складання техніко-економічного обґрунтування параметрів постійних кондицій (ТЕО).

 

       За тривалий час роботи нашими замовниками були як і Надрокористувачі початківці, так і вже досвідчені «акули» надра-бізнесу України (ПАТ «Кримський Титан», ТОВ «Атем», ТОВ «Церсаніт Інвест», ПАТ Овруцькій ГЗК «Кварцит», ПАТ «Норинській щебзавод», ТОВ «Алас Фастів» і т. д.).

Запрошуємо до співпраці і Вас!

 

Геолог Базиль Олексій Андрійович

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Tov-magma.kiev.ua

ТОВ "МАГМА". Всі права захищені. 2002-2020

При використаннні текстових матеріалів сайта гіперпосилання на tov-magma.kiev.ua обов'язкове!

Розробка сайтів by LeKa

Rambler's Top100