відділи товариства

Наші замовники

 

В усі часи вода була, є і буде найціннішою корисною копалиною.

 Для України сьогодні питання водопостачання є актуальним як ніколи. В країні існує високий попит на питні, мінеральні та технічні підземні води. Одним з етапів на шляху потрапляння підземних вод до споживача є комплекс геологорозвідувальних робіт.

 Товариство «Магма» надає наступні послуги в сфері гідрогеології: детальна розвідка родовищ питних, мінеральних та технічних підземних вод із подальшим затвердженням експлуатаційних запасів в ДКЗ України; гідрогеологічні, інженерно-геологічні та еколого-геологічні дослідження в процесі розвідки родовищ твердих корисних копалин; оцінка впливу розробки родовищ твердих корисних копалин на гідрогеологічні умови ділянки робіт. В процесі досліджень виконується весь спектр необхідних гідрогеологічних робіт, зокрема: режимні спостереження, бурові, дослідно-фільтраційні, гідрогеохімічні роботи тощо.

 ТОВ «Магма» також продуктивно співпрацює в цій сфері з іншими підприємствами, лабораторіями та організаціями. Хоча гідрогеологія є відносно новим напрямком діяльності для товариства «Магма», але можна стверджувати, що в активі вже є значний досвід. За останній час товариством були розвідані родовища питних підземних вод, мінеральних підземних вод типу «Нафтуся» (які є досить специфічною сировиною); збільшуються об’єми гідрогеологічних робіт, пов’язаних з розвідкою родовищ твердих корисних копалин, надаються консультативні послуги з даного питання. Процес розвитку, самовдосконалення та оптимізації є постійним та природним.

Напевно ніхто не буде заперечувати, що питання питного водопостачання в Україні є актуальним. Особливо сьогодні, на початку ХХІ століття. І в контексті цього розвідка родовищ підземних вод є дуже важливим напрямком в роботі ТОВ «Магма».

Наша країна в цілому, ще з часів перебування в складі СРСР, володіє дуже значним об’ємом знань, досвіду, практики в галузі. Все це лишилося і сьогодні у вигляді численних наукових праць, фондових матеріалів та виданої літератури. Але найбільшою цінністю, звичайно, є люди, спеціалісти в своїй справі.

 

Одним з головних принципів своєї діяльності співробітники товариства «Магма» вбачають в акумулюванні, аналізі, переосмисленні з точки зору сучасних знань всього доступного об’єму геологічної, гідрогеологічної та іншої супутньої інформації. Сучасні інформаційні технології є лише потужним та функціональним інструментом при вирішенні цієї задачі. Але ж головними є наші теоретичні знання та практичний досвід.

Оскільки роботи з детальної розвідки родовищ питних вод найбільш активно проводились в 70-80-ті роки минулого століття, то саме в наш час настає період, коли доходять до завершення строки експлуатації більшості з цих родовищ. І в силу об’єктивних причин в найгіршому стані (насамперед технічному) перебувають водозабори, що знаходяться в державній власності. Тому очевидно, що надалі все більший сегмент в сфері питного водопостачання за рахунок підземних вод займатимуть недержавні структури та приватні підприємці.

Детальна розвідка родовищ підземних вод - це тривалий в часі та трудомісткий процес. І гідрогеологія в Україні сьогодні, на початку ХХІ століття, в цілому має певні переваги та недоліки в порівнянні із попередніми роками.

Серед переваг, на наш погляд, слід виділити:

-          можливість використання інформаційних технологій на таких етапах роботи як вивчення фондової літератури, інтерпретація результатів дослідно-фільтраційних робіт, статистична обробка великих масивів даних, побудова дво- та тривимірних зображень природних об’єктів, карт, діаграм тощо;

-          наявність сучасної геологічної основи для значної частини території України      (ГДП-200);

-          швидкість передачі інформації (загалом);

-          можливість оцінити практичний досвід тривалої експлуатації діючих водозаборів.

 До недоліків можна віднести:

-          можливі суттєві складнощі в юридичних, земельних, загалом формальних питаннях;

-          дефіцит в Україні кваліфікованих і перспективних кадрів.

 Співробітники ТОВ «Магма» в своїй роботі намагаються найбільш раціонально та продуктивно використовувати всі наявні технічні, інформаційні та людські ресурси.

 

Гідрогеолог ТОВ «Магма» - Савостіков С.А.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Tov-magma.kiev.ua

ТОВ "МАГМА". Всі права захищені. 2002-2013

При використаннні текстових матеріалів сайта, гіперпосилання на "tov-magma.kiev.ua" ОБОВ'ЯЗКОВА!

Розробка сайтів by LeKa

Rambler's Top100